World of Warcraft

Artifact Puanlarını Sıfırlama Mekaniği ve Son Build Yenilikleri


Legion’da Artifact Puanlarını Sıfırlamak

Legion’da Artifact’imizin farklı özelliklerinin bulunduğu bir ağaç mevcuttur. Legion genişleme paketinin sonlarında çoğumuz Artifact ağaçlarının bütün özelliklerini açmış olacağız fakat o zamana kadar belirli bir kısmıyla yetinmek zorunda kalacağız. Bu limitli kısımda değişiklik yapmak, Artifact puanlarınızı yeniden dağıtmak istersek oyun bizden ne isteyecek işte bunun cevabı açıklandı.

Artifact’imizi levellar iken tercih ettiğiniz özellikleri değiştirmek istediğimizde, mevcut Artifact ağacımızda, bir sonraki özelliği açmamız için gereken Artifact Power aynı zamanda Artifact’i sıfırlamamız için gerekli Artifact Power miktarı olacak. Bir örnekle anlatmak gerekirse; Bir sonraki Artifact Trait’ini (özelliğini) aktif etmek için bizden 525 Artifact Power isteniyorsa, Artifact’imizi sıfırlamak için de 525 Artifact Power’a ihtiyacımız olacak. 525 Artifact Power’ı verip silahı sıfırladığımız zaman, son harcadığımız 525 puan haricindeki tüm Artifact puanlarımız geri verilecek.

Level’a göre Artifact Trait Bedelleri

Legion’da Artifact ağaçları kilitli Trait’lere (özellikler) sahip olacak ve bazı Trait’ler birden çok kademeye sahip olacak. Bir Trait’i 3.kademeye getirmek ile 3 ayrı Trait’i ilk kademelerinde bırakmak için istenen Artifact Power eşit olacak.

İlk kademeler için istenen Artifact puanları ufak küsüratlarla artarken level 20 ve üzerinde büyük farklar ortaya çıkıyor. Örneğin: Level 10’dan 11’e geçişte istenen Artifact Power 550 iken, Level 20’den 21’e istenen Artifact Power 9540 olacak. Gözünüzü korkutmak istemeyiz ama son kademeler için neredeyse 400.000 Artifact power’a ihtiyaç duyacağız, bu sayıların hala kesinleşmediğini belirtmekte fayda var.

Legion – Empowered Ring of the Kirin Tor

Kirin Tor yüzükleri geri dönüyorlar. Eski Dalaran’ımızda bize bu yüzükleri satan Sminx yeni Dalaran’a da eklendi. Şu an itibariyle veritabanında sadece 50.000 gold bedeli olan Intellect’li yüzük (Empowered Ring of the Kirin Tor) gözüküyor ama tahminimiz her Spec için yüzüklerin yeni versiyonlarını oyuna eklenecektir. Ayrıca Kirin Tor reputasyonu yüzüklerin fiyatlarını düşürüyor gibi gözüküyor. Dalaran’a teleport 50.000 gold eder mi? Bunun kararını size bırakıyoruz…

EmpoweredRingoftheKirinTor1Legion Gökkuşağı Efekti

Oyunun veritabında Mage’ler için iki yeni enteresan Glyph mevcut: Glyph of Blinkbow ve Glyph of the Falling Rainbow. Glyph’lerinin birisi Blink sonrası karakterimizi bir gökkuşağının takip edeceğini diğeri ise Slow Fall özelliğimizi kullandıktan sonra dünyaya farklı renkler katacağımızı söylüyor. Bu Glyph’ler Alpha aşamısında henüz aktif değiller sadece veritabanında görünüyor. Fakat yabancı bir site, bu Glyph’lerin nasıl görünebileceğiyle alakalı Prismatic Bauble eşyasını kullanarak bir video hazırladılar, dileriz böyle bir efekt hiçbir zaman oyuna eklenmez. Keyifli seyirler…

Soru Cevaplar

Gnome-Hunter’lar Legion gelmeden önceki son yamada aktif olacaklar mı?
Evet
Erkek Draenei’lerin silahları karakterlerle orantılı görünmüyorlar, bu durum değişecek mi?
Bir sonraki build ile düzeltilecekler.
Belirli bir süre içersinde bir bölgede aktif olacak World Quest görevlerinin üst limiti olacak mı? Eğer bir limit olacak ise, meslek görevlerinin başka görevlerinlerin çıkmasını engelleme ihtimali olabilecek mi?
Meslek görevleri önceliği olmayan görevlerdir. Eğer görev ile dolu bir alanda ortaya çıkmaya çalışır ise mevcut görev orada kalacak, meslek görevi başka yerde çıkacak.
Mythic Dungeon’lar Legion’ın çıkışıyla aktif olacaklar mı?
Mythic Dungeon’lar oyunun başlangıcıyla aktif olacaklar fakat keytone sistemiyle ölçeklenmeleri Raid’lerin çıkışını bekleyecek.
Sargeras teknik olarak öldü mü? Ruhunun Avatar’ına bağlı olduğunu düşünürsek…
Şu an itibariyle biz de bilmiyoruz.
Yeni sistem sayesinde artık aynı grupta olmayan 5 kişi bir yaratığa vurup, aynı oranda tecrübe ve loot kazanabilcekler mi?
Evet. Bütün loot kişilere has ayrı olarak görünecek.
Peki bu yeni “Tap” sistemi sadece Legion bölgeleri için mi geçerli olacak?
Hayır, bütün dünya için geçerli olacak.

BlizzCon
World of Warcraft: Legion Fragmanı yayınlandı
World of Warcraft: Legion
World of Warcraft: Legion Çıkış Tarihi Belli Oldu!
World of Warcraft: Legion
Legion Hikayesi ve Yorumlarımız – Spoiler İçerir!