Overwatch

Overwatch Animasyon Serisi İkinci Bölüm: Alive


Geçen hafta Winston’ın hikayesinin anlatıldığı, serinin başlangıç bölümü olan “Recall”u sizlerle paylaşmıştık. Bu sefer başrolde Widowmaker var. Blizzard, Overwatch’un çıkış tarihi olan 24 Mayıs’a kadar bizlere karakterlerin hikayelerini animasyon serisi, dijital çizgi roman serisi ve görüntülü roman serisi ile anlatmaya devam edecek. Talon’un yetenekli suikastçısı, nam-ı diğer Dulbırakan’ın hikayesini, ön yargılarınızı bir tarafa bırakarak bir de buradan okumanızı tavsiye ederiz.

Anlatılanlara göre Widowmaker, yani Amélie, eski hayatında Gérard Lacroix ile evlidir. Gérard, terorist Talon örgütüne karşı operasyonlar yapan Overwatch ajanlarının öncülerinden birisidir. Talon, Gérard’a karşı başarısızlıkla sonuçlanan bir çok suikast girişiminin ardından stratejisini değiştirip hedefine Gérard’ın eşi olan Amélie’yi alır. Talon ajanlari Amélie’yi kaçırıp, üzerinde yoğun sinirsel bir operasyonlar yaparlar. Onun iradesini kırıp karakterini baskı altına alırlar ve bu işlemlerin sonunda onu uyuyan bir ajan haline getirirler. Overwatch ajanları sonunda onu bulur; yapılan bu operasyon görünürde bir hasar bırakmamıştır ve Amélie normal hayatına dönmüştür.

Ancak iki hafta sonra Amélie, Gérard’ı uykusunda öldürür…

Görevi başarıyla tamamlayan Amélie, Talon üssüne döner. Kişiliği tamamen değiştirilen Amélie’ye, yeteneklerini geliştirmek için kapsamlı bir program uygulanır. İşlemin son aşamasında kalp atış hızı yavaşlatılır. Bu operasyon sonucunda insani duyguları hissedemez hale gelir, teni soğur ve mavi renge döner. Üzerinde yapılan işlem tamamlandığında Amélie artık yoktur, yerine Widowmaker geçmiştir, ve artık yaşayan bir silahtır.

Widowmaker şu an Talon’un en etkili suikastçisidir ve hissedebildği tek duygu, işini iyi yaptıktan sonraki o ufacık tatmindir…

Ön yargılarınızı bir kenara bırakmanızı söylemiştik, herkese iyi seyirler.

Ayrıca Winston’ın hikayesinin anlatıldığı, Animasyon Serisi’nin ilk bölümü olan “Recall”u kaçıranlar bu bölümü aşağıdaki linkten izleyebilirler.

Overwatch
Overwatch’tan Yeni Tanıtım Videosu
Overwatch
Overwatch Çıkış Tarihi Açıklandı
Overwatch
Overwatch Dijital Çizgi Roman #3 – Junkrat & Roadhog