Overwatch

Overwatch: Animasyonlar, Çizgi ve Görüntülü Romanlar Geliyor!


Overwatch başlık resmi

Gelecek için savaş 24 Mayıs’ta başlıyor, çok yakında dünyanın her tarafından oyuncular Overwatch dünyasını ilk elden tecrübe edebilecekler. Arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla takım olup, Overwatch’un dünya çapındaki askerleriyle, bilim adamlarıyla ve maceracılarıyla tanışabilceksiniz.

Genji’nin ve Hanzo’nun oyun içi şakalaşmalarının nerden çıktığını biliyor musunuz? Tracer’la Widowmaker’ın neden geçinemediklerini merak ediyor musunuz? Watchpoint: Gibraltar haritasında etrafa yayılmış fındık ezmesi kavanozları nereden çıktılar biliyor musunuz? Kısa Animasyon Serisi, ücretsiz Dijital Çizgi Roman Serisi, Görüntülü Romanlar ve daha fazlası sayesinde karakterlerin arkaplan hikayelerine daha derin bir perspektiften bakabileceğiz ve kahramanlarımızın savaş alanı dışında kalan dünyalarına göz atabileceğiz.

Blizzard, Overwatch’un gelişen evreni hakkında yeni bilgiler paylaştı, ve şu an üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgiler verdi.

 

Animasyon Serisi

Overwatch ile birlikte Blizzard, gelenek haline getirdiği epik sinematiklerine devam ediyor. İlk olarak Blizzcon 2015 de gösterilen Animasyon Serileri için, ekip büyük bir çalışma sergiliyor. Önümüzdeki iki ay boyunca, oyundaki simgeleşmiş karakterlerin hikayelerini ve nasıl bir gelecek için savaştıklarını animasyon serisi sayesinde öğrenebilceğiz.

winston

“Hayal etmek buluşların temelidir….”

Serinin ilk videosu olan “Recall” 21 Mart Pazartesi günü yayımlanacak. Recall, Winston’ın hikayesini anlatan bir kısa animasyon filmi olacak. Winston genetik olarak tasarlanmış bir goril ve çok parlak bir bilim adamı. Terkedilmiş laboratuvarına saldırı planları düzenleyen Talon güçlerine karşı, Overwatch ajanlarını geri çağırıp çağırmama ikileminde kaldığını göreceğiz.

 

Dijital Çizgi Roman Serisi

Animasyon serisinin yanında, oyunun çıkış tarihine kadar ücretsiz bir de dijital çizgi roman serisi yayımlanacak. Bu çizgi romanlar bize kahramanların hikayeleri anlatacaklar. İlk olarak göreceğimiz hikayelerde başrolde kafayı yemiş şuçlu ikilisi Roadhog ve Junkrat olacaklar. Ayrıca Overwatch’un eski çağdan kalan şövalyesi Reinhardt’ın hikayesini de öğreneceğiz.

çizgi roman resim1

çizgi roman resim2

Nisan ayında çıkacak ilk çizgi romanda, kendi kurallarını koyan silahşör McCree’nin hikayesini göreceğiz.

Mcree çizgi roman

Overwatch First Strike : Görüntülü Roman

Blizzard bu bahsettiklerimizin yanı sıra görüntülü bir roman serisinden bahsetti. First Strike ismiyle tanıtılan bu roman serisi, oyunun geçtiği zamandan 10 yıllar öncesini konu alacak ve dünya çapındaki robot ayaklanmasını “Omnic Crisis” anlatacak. Uluslararası seçkin bir saldırı takımının insanlığı kurtarma çabasını göreceğiz. Bu takımın kurucuları olan Soldier:76, Torbjörn, Reaper ve Reinhardt hakkında bilmediğimiz gerçekleri öğrenebileceğiz. Bunların hepsinin sadece başlangıç olduğunu unutmayın! Overwatch evreni bütün bu zengin içerikleriyle çok yakında bilgisayarlarımıza girecek.

Görüntülü roman

Overwatch
Simurg Gaming Overwatch Kapılarını Araladı!
BlizzCon
Overwatch Bahar 2016’da geliyor!
Overwatch
Verdiği Pozlar Olay Yarattı?!